Mutace rodného jazyka

Napsal DF (») 11. 7. 2013, přečteno: 1713×
intro/chainlightning.jpg

Toto je přepis článku, který jsem psal před lety pro účely úzké komunity MtG hráčů. Pro obyčejného smrtelníka to může být zajímavá sonda, kterak může zmutovat čeština, když se řízne herním slangem hry, která je v angličtině. Velice bych se divil, kdyby byl někdo mimo komunitu schopen/ochoten to dočíst do konce. 

Dne 21.2.2009 se konal v Outpostu královský turnaj v allcommon legacy, tedy ve formátu, kde vítězí majitel většího počtu Sinkhole v decku (celkem k vidění v součtu 0 ks Sinkhole v celém turnaji). Jak už to bývá v úvodech různých reportů zvykem, pisatel se zde vyjadřuje k problematice volby vlastního decku. Kdo mne zná (a těch moc není), toho jistě nepřekvapí, že jsem zvolil monored burn – balík, který hraji ve své mnohaleté kariéře amatérského hráče napříč všemi constructed formáty. Troufám si říci, že na all common legacy je to jednoznačně nejlepší volba, neboť téměř všechny karty decku jsou hratelné i na „pravé legacy“, což se o ostatních balíkách říct rozhodně nedá.

Druhá fáze přípravy na turnaj spočívala v sehnání potřebných karet. Dopracovat se v době celosvětové krize k playsetu Chain Lightningů se ukázalo jako nadlidský úkol, nicméně dal jsem si předsevzetí, že pokud je neseženu, na turnaj vůbec nepůjdu. Jako abych někoho trapně píchal Needle Dropem, to bych šel radši na pívo. Rád bych touto cestou poděkoval neznámému dobrodinci, který mi bez diskuze ty čtyři kusy půjčil za booster Confluxu. Nějaké smetí jsem dokoupil za předražených Kč 160,- v nejmenované pražské herně a vyrazil do Outpostu na mač.

Needle-drop

Sešlo se nás pěkných 14. Jelikož jsem si hodně věřil, tak jsem provedl předběžný výpočet, kolik vyhraju za 1. místo bůstříků. Vyšlo mi, že by v ideálním případě nemusela být finanční bilance celé akce záporná, bylo tedy o co hrát. Field vypadal následovně – 3x RG aggro, 2x UG aggro, 2x BR aggrocontrol, 2x UW blink, 2x monored burn, WG slivers, MBC a monogreen elves.

1.kolo: Veverka zakladatel rodu, MBC

Nalízal jsem si 7 karet a jelikož mezi nima byly dvě hory, tušil jsem, že oponentova smrt je blízko. Pan Veverka si nalízal také 7 karet a vypadal, že má na věc stejný názor. Nepamatuji si přesný sled mnou zahraných karet – v poznámkách mám u oponenta aritmetickou řadu 20, 17, 14, 11, 8, další údaje chybí. Z oponentových techů si pamatuji Okiba-Gang Shinobi, zahraný kolo před smrtí kontrolera přes Dark Ritual a Duress o kolo dříve.

Dark-ritual

SIDE IN: 2 Blazing Salvo, SIDE OUT: 2 Martyr of Ashes

Druhou hru mi oponent po nalízání úvodní ruky a nepoložení země sdělil, že mám hrát, což jsem si nejprve vyložil jako nepovolenou manipulaci s určováním začínajícího hráče, ale vše se vysvětlilo. Opravdu neměl zemi a předával mi tah. Na ruce měl dva rituály, dvě hymny a Duress, což by v případě, že by mu došla bažina bylo celkem nepříjemné. Naštěstí mu došla až kolo před svojí smrtí (rozuměj ve třetím kole) a bylo hotovo. 1:0

Hymna

2. kolo: Dominik Teiml, monogreen elves

V první hře mi to přišlo jako prase, tj. žádné karty umožňující dmg. do potvory na úvodní ruce. V důsledku toho si oponent stihl přidat pár životů elfem, co přidává životy za počet elfů ve hře. Hra byla celkem vyrovnaná, stěžejní blesk jsem si naštěstí za stavu 4:3 na životy pro mne a bez karet na ruce dolízl.

SIDE IN: 2 Blazing Salvo, 2 Martyr of Ashes, SIDE OUT: 4 Keldon Maraurders

Druhou hru jsem vyhrál na to, že byl oponent moc hrrr a sázel pěkně do tlaku myšky na svoje elfíky a ti chudáci umírali pod nepřátelskou palbou oblíbenou výměnou dvě za cenu jedné jako v KFC. Následně zemřeli přidavači životů (oponent byl ve stavu run out of myši) a bylo rozhodnuto. 2:0

Mys

3. kolo: Raptor, RG aggro

První hra byla velmi vyrovnaná. Chvíli jsem si myslel, že Raptor nezná základní konstrukční pravidla a zařadil do svého balíčku 5x Rancor, ale pak mi došlo, že vůl jsem já, protože to byl pořád ten samej. Raptorovi naštěstí nepřišly hory, takže jsem mohl brilantně za stavu 5:5 na životy a s počtem svých permanentů dva zakončit Flame Riftem a Fireblastem.

Rancor

SIDE IN: 2 Blazing Salvo, 2 Martyr of Ashes, SIDE OUT: 4 Thunderbolt

Druhou hru jsem šel bohužel do šesti, což snížilo mou šanci na výhru na jednocifernou hodnotu (vyjádřeno v procentech). Na ruce jsem měl téměř kompletní playset Blazing Salvo, ale Raptor není žádný zelenáč, aby si nechal dát 3x za bůra a nechal ty chudáky Llanovary pochcípat. Ve chvíli kdy jsem dával Fireblast na nějakou bytost a tím zarovnal počet svých permanentů na stole na nula, bych si na sebe nevsadil už ani sto ku jedné. Hora mi sice ještě přišla, ale opět jsem zapomněl na Rancor a položil jsem Rift Bolt, místo toho, abych mu ten kreténskej Rancor alespoň jednou podstřelil. Čímž nechci říct, že bych tuhle hru stejně neprohrál o kolo později.

Blazing-salvo

Konečně jsem si mohl v turnaji vybrat, kdo bude začínat a zvolil jsem k všeobecnému pobavení přihlížejících Raptora. Asi bych to udělal vždy s výjimkou mirroru nebo decku hrajícího hymny, ale mám pocit, že jsem již ve zbytku turnaje tuto volbu neměl. Přeci jen karta navíc se hodí a navíc to bejvá na 99% Fireblast. Raptor mne velmi rychle sjel na 13:5 (přidal si nějakým instantem 6 životů) a došel mu dech. Dále jsme za stavu 5:5 a bez potvor na stole na sebe několik kol blbě koukali a odhadovali kdo má na ruce víc Lightning Boltů. Odvázal jsem se až když jsem nastřádal 2x Lightning Bolt, 1x Chain Lightning a 1x Rift Bolt. Načal jsem ho Chain Lightningem, který do mne nenakopíroval, což bylo dobré znamení. Další kolo tajnosnubných pohledů a Rift Bolt do suspendu. Nebudu to prodlužovat, ale Raptor mi pomocí Rancorů, Forestů a jednoho blesku těch pět životů už neubral. 3:0

Rift-bolt

4. kolo: Sammy, BR aggrocontrol

Do souboje doposud neporažených jsem vstupoval dle mého názoru s výrazně lepším matchupem. Už si sice nepamatuju jak se mi podařilo v první hře zvítězit i přes dvě Hymny, vím jen, že jsem to dokázal. Něco mi říká, že Sammyho koně měli protekci na špatnou barvu (což ale na druhou stranu slušně zatápělo jeho předchozím soupeřům)…

SIDE IN: 2 Blazing Salvo, SIDE OUT: 2 Keldon Maraurders

Druhou hru bych asi prohrál, kdyby Sammymu nepřišly kompletní playsety všech zemí. Schytal jsem zase minimálně dva diskardy (Hymna, Blightning) a končil jsem tuším na dvou životech (za přispění svých dvou Flame Riftů), ale dva není nula a tak se při podávání rukou usídlil šťastnější úsměv na mé tváři. 4:0

Flame-rift

5. kolo: Veverka pokračovatel rodu, žabí kombo

Turnaj bych měl sice s remízou vyhranej, ale když už jsem těch čtyřicet minut od předchozího kola čekal, tak jsem si řekl, že si zahraju, ostatně oponent už měl do foroty nalízáno.

Filip Veverka, známý to majitel žabího komba (pro neznalé se jedná o kombinaci Slippery Bogle + Favor of the Overbeing), je proslulý tím, že hraje téměř identický deck na standardu i extu, upgradoval tuším pouze ve chvíli, kdy konečně zkompletoval playset Rune Snagů. Vzhledem k okolnosti, že kombo rozjíždí pravidelně ve druhém kole to pro naše časté střety na all common turnajích znamená následující. Na standardu mi tak dlouho porážel můj monored, až jsem vyměkl a přestavěl na RGčko s půlplaysetem naturalíz v main decku. Na extendu nejsem nucen hrát tolik přiblblejch bytostí, které se rozbíjejí o neprostupnou žábu a tempo již hovoří spíše pro mne. Byl jsem proto velmi rád, že Filip zvolil tento deck ve stejném složení i na legacy, kde je má creature base zastoupená už jen tím tupcem Maraurderem a tím blbcem Wrath of Godem zvaným Martyr of Ashes. Jo a první hru jsem mimochodem vyhrál.

Slippery-bogle

Favor

SIDE IN: 3 Red Elemental blast, 2 Martyr of Ashes, SIDE OUT: 2 Blazing Salvo, 3 Incinerate

K druhé hře bych chtěl říct pouze tolik, že mi naštěstí přišel Martyr, čímžpádem se Filip bál dokompletovat druhé kombo a zůstal na počtu komb 1,5 ( = dvě žáby + jeden Favor). Končil jsem na třech životech, takže to bylo dost vo hubu. 5:0

Martyr

summary

Závěrem bych se pokusil napsat nějaké plusy a minusy, které ovšem mají nulovou vypovídací hodnotu – tyto drobné radosti a strasti se s časem rychle změní.

plus:
+ nemusel jsem ani jednou vytáhnout ze sideboardu Flaring Pain
+ nikdo mi nepolil / neukradl / zlostí neroztrhal ty půjčené Chain Lightningy
+ zahrál jsem si MTG místo toho, abych seděl v hospodě a to se vždycky počítá

minus:
- nepodařilo se mi nikoho zabít ve třetím kole
- mám popletenou aritmetiku, umím už pouze odčítat tři, což je pro vědeckého pracovníka zlé
- musím vrátit Chain Lightningy a příště mi je zase nebude chtít nikdo půjčit
- jako vítěz jsem musel dvě hodiny psát tento report, manželka už hodinu zuří 

Kdo nevěří, si může za ušetřené peníze zakoupit Rune of Protection: Red a přijít mi to vysvětlit na další all common turnaj.

Rune-red

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a dvě